SEZNAM TISKOVÝCH ZPRÁV

Crescon představuje nový projekt Park Rokytka

Developerská společnost Crescon zahajuje prodej bytů v nízkoenergetickém projektu Park Rokytka, který vyroste v Praze 9 – Vysočanech. Pětipodlažní dům se 3 schodišťovými sekcemi obohatí nabídku nového bydlení v této lokalitě o 45 komfortních bytových jednotek. Projekt má vydané stavební povolení a developer plánuje zahájit jeho výstavbu na začátku roku 2017. S dokončením a kolaudací pak počítá na podzim 2018.

 „Na rezidenčním trhu stále vzrůstá poptávka po kvalitních a energeticky úsporných bytech se zajištěným parkováním a dobrou dopravní dostupností. Samozřejmostí, kterou klienti rovněž očekávají, je bohatá občanská vybavenost v okolí, blízkost přírody a možnosti pro aktivní trávení volného času. Projekt Park Rokytka všechny tyto předpoklady splňuje, a proto jsme o něj zaznamenali velký zájem již v předprodejích. Jen několik týdnů před začátkem výstavby máme rezervováno přes 40 % bytových jednotek,“ komentuje Jan Jerie, ředitel společnosti Crescon.

Nové byty, kde nechybí úložné prostory

Energeticky úsporné byty v projektu Park Rokytka jsou navržené v dispozicích 1+kk až 4+kk a velikostech 39 m2 až 103 m2. Ke každému z nich náleží předzahrádka, balkon nebo terasa, v případě nejvyššího pátého podlaží, v němž se nachází pouhé 4 bytové jednotky, střešní terasa. V interiérech je důkladně oddělena privátní a společenská zóna a nechybí zde ani dostatek úložných míst. Ta tvoří především prostor pro instalaci vestavěných skříní a dvě komory – jedna v interiéru, kam lze umístit například pračku, a jedna v podzemním podlaží pro uskladnění sezónních věcí. Ke standardnímu vybavení bytů dále patří dřevěné plovoucí podlahy, kvalitní keramická dlažba a obklady v koupelně nebo sanitární keramika a baterie od renomovaných výrobců.

Komfortní bydlení s dostatkem denního světla

Za architektonickým konceptem projektu stojí Jaroslav Daďa ze studia AteliérDaďa architekti, který vycházel z tvaru a orientace pozemku ke světovým stranám. Výsledkem je návrh pětipodlažního objektu s protáhlým obdélníkovým půdorysem, jenž je rozdělený na tři části se samostatným výtahem a schodištěm. „Na severní stranu jsou orientované vstupy a ložnice, k jihu velké prosklené plochy, balkony a terasy v rámci ustupujících horních pater. Na jižní stranu jsou obráceny také předzahrádky bytů v prvním nadzemním podlaží, které přecházejí v zatravněnou plochu parcely. Fasády tvoří světle šedá omítka, obklad z barevných deskových materiálů nebo tmavě šedá strukturovaná omítka,“ popisuje architektonický návrh projektu Jan Jerie. K budově patří rovněž podzemní podlaží, kde noví majitelé naleznou 48 parkovacích míst a komor pro všechny bytové jednotky.

Bohatá občanská vybavenost na dosah

Park Rokytka vyroste v příjemné lokalitě u říčky Rokytky s výbornou dopravní dostupností do centra města. V docházkové vzdálenosti se nachází stanice metra B – Vysočanská i autobusová a tramvajová zastávka. Kromě bohaté občanské vybavenosti nabízí tato oblast široké možnosti pro aktivní trávení volného času. Milovníci sportu jistě ocení cyklostezku kolem Rokytky, nedaleké tenisové kurty, volejbalové a fotbalové hřiště či možnost procházek v parku Podviní. Nedaleko – jen několik minut cesty autem – se nalézá řada příležitostí ke kulturnímu vyžití (divadlo Gong, O2 arena, technické památky), mateřská a základní škola, gymnázium, poliklinika, Galerie Harfa nebo nákupní centrum Fénix.

Developerská společnost CRESCON a.s. byla založena v roce 2008. Opírá se o dlouholeté předchozí zkušenosti a know-how svých kmenových pracovníků. Ředitelem společnosti CRESCON a.s. je Jan Jerie. Společnost se zaměřuje nejen na development bytových, kancelářských a obchodních objektů, ale také na stavby pro veřejný sektor a kompletní rozvoj územních a infrastrukturních celků. Při realizaci projektů garantuje kvalitu, vysoce profesionální přístup a nadstandardní, klientsky orientovaný servis. V současné době portfolio společnosti tvoří více než 15 projektů převážně v Praze a blízkém okolí.