Architekti

Architekti

Architekty, se kterými spolupracujeme, vybíráme vždy pečlivě a zodpovědně, protože jsou to právě oni, kdo definuje podobu našich projektů zevnitř i zvenku. Bez výjimky se jedná o lidi, kteří již mají jistou profesní i životní zkušenost. Myslíme si, že je to pro tuto profesi nezbytné. Protože nejsme kritiky architektury, neklademe si za cíl hodnotit jejich stavby, pokusíme se však v krátkosti vysvětlit, proč si jich vážíme a proč s nimi rádi pracujeme.

Artprojekt

Artprojekt Jihlava

S Petrem Holubem, který je zakladatelem Artprojektu jsme nejenom v rámci naší společnosti realizovali již mnoho staveb. Oceňujeme na něm schopnost naslouchat našim potřebám a přáním. Jako architekt je umí promítnout do návrhů, které jsou čisté z hlediska architektonického i konstrukčního řešení, na nic si nehrají a nic nepředstírají. My i naši klienti to velmi oceňujeme.

Obytný soubor Dolní Roztoky, Roztoky u Prahy
Rezidence Písková, Praha 4 – Modřany
Rekonstrukce barokní fary, Postupice
Zázemí sportoviště TJ Praga, Praha 9 – Vysočany
Rezidence Slivenecká, Praha 5 – Hlubočepy

Atelier_dada

Atelier Daďa architekti

Atelier Daďa je veden nadšeným cyklistou Jaroslavem Daďou, který v něm spolupracuje se svými kolegy Hanou Kotyzovou a Martinem Švédou. V současné době realizujeme náš první společný projekt, který bude dokončen na přelomu jara a léta 2018. Autoři návrhu stavby nás oslovili zejména tím, jak moc myslí na potřeby budoucích uživatelů bytů. Dům byl navržen zevnitř ven a ne naopak, jak tomu bohužel v případě mnoha projektů dnes bývá. Konstrukční lehkost stavby je pak možná odrazem záliby Jaroslava.

Park Rokytka, Praha 9 – Vysočany
Labská 1912, Špindlerův Mlýn – Labská

Aulik_fisher

Aulík Fišer architekti

Aulík Fišer architekti je architektonická kancelář dlouhodobě se zabývající urbanismem a projektováním administrativních a rezidenčních budov, oba  její zakladatelé působí i v pedagogické sféře. Obdivujeme nápaditost jejich významných pražských kancelářských budov, blízké jsou nám však i jejich malé rezidenční stavby a interiéry.

Stanice metra Kačerov, Praha 4 – Kačerov

Heidler

Atelier Heidler

Atelier Heidler Architekti je veden Stanislavem Heidlerem, milovníkem tabáku, který pracuje převážně v noci. Jeho stavby mají dokonalou vnitřní logiku z hlediska dispozic i konstrukce. Navenek svými rysy odkazují na tradici funkcionalismu, z vlastní zkušenosti pak musíme říci pouze to, že se v nich moc příjemně bydlí.


Bytový dům Procházkova 7, Praha 4 – Podolí
Rezidence Nad Podolskou vodárnou, Praha 4 – Podolí
Bytový dům Branická vyhlídka, Praha 4 – Braník
Vila Březnová, Praha 8 – Ďáblice

Atelier_6

Atelier 6 

Libor Čížek i Radek Šíma z Atelieru 6 jsou lidé, kteří jsou nám lidsky i svým architektonickým rukopisem velmi blízcí.

Casua

Casua

Casua je významnou architektonickou a projekční kanceláří vedenou Olegem Hamanem a Alešem Poděbradem. Mají za sebou realizaci mnoha skvělých staveb, které obdivujeme. Doufáme, že se nám na ně podaří navázat projektem v Praze 9 Hloubětíně, který právě vzniká.

Obytný soubor Poděbradská, Praha 9 – Hloubětín

Headhand

Headhand architekti

S architekty Headhand, jejímž zakladatelem je Petr Hlaváček, pracujeme na prvním společném projektu na Rohanském nábřeží. Ze spolupráce i z návrhu jsme nadšeni a moc se těšíme na jeho realizaci.

BLOCK Karlín, Praha 8 – Karlín

Obermayer_helika

Obemayer Helika

Společnost OBERMEYER HELIKA patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR a je součástí nadnárodní skupiny Obermeyer. Nebojí se projektů velkého rozsahu a jsou schopni si poradit i s mimořádnými technickými požadavky, se kterými se setkáváme při přípravě revitalizace stanic metra.

Stanice metra Českomoravská, Praha 9 – Vysočany

Olgoj_chorchoj

Olgoj Chorchoj

Studio Olgoj Chorchoj se zabývá především architekturou a interiéry, neméně známé jsou také jejich projekty v oblasti průmyslového designu, skla a nábytku, za které získali řadu významných ocenění. U jejich návrhů oceňujeme jednoduchost a hravost a doufáme v brzkou realizaci našeho společného projektu.

Obytný soubor Dolínek, Odolena Voda

Ap_atelier

Josef Pleskot, AP atelier

Josef je architektem, o kterém bylo napsáno mnohé a není třeba jej představovat. Spolupráce s ním a i jeho kolegy si nesmírně vážíme nejenom proto, že navrhují krásné stavby, ale také pro Josefovu skromnost a pokoru, která se v jejich tvorbě odráží. 

Mestská vila Procházkova 3, Praha 4 – Podolí
Horská bouda Čerstvá voda, Špindlerův mlýn – Labská

Miloslav Hanzl 

Míla se celoživotně zabývá architekturou v oblasti památkové péče a je podepsán pod řadou projektů rekonstrukce významných staveb v České republice i zahraničí. Velmi si ceníme, možnosti s ním pracovat na obnově paláce Honze Nexe v Telči, jehož historie sahá až do roku 1414. Jeho rozsáhlé zkušenosti a znalost historických stavebních postupů pro nás byly nesmírně obohacujícími.

Obnova paláce Honze Nexe, Telč

Radan_hubicka

Radan Hubička, AARH studio

S Radanem nás pojí dlouholeté přátelství. Jeho návrhy staveb jsou čisté, jednoduché a krásné. Má až pedantický smysl pro detail a kvalitu provedení, nikdy se nesmíří s kompromisem, nikdy nic neošidí. Dispozice, které navrhuje, jsou působivé a efektní zároveň.

Dále o Crescon